Samurai pjūklų dantys

Pjūklų dantys palenkti į išorę, kad pjovimo metu pjūklas su medžiu liestųsi kuo mažesniu plotu, tai ženkliai palengvina pjovimą.

Dantys turi tris galandamas plokštumas, o vienos iš jų kampas parinktas taip, kad pjovimas vyktų traukiant pjūklą į save. Angl. "PULL-BACK CUTTING ACTION"

A tipo geležtės

A-tiesaus tipo geležtė yra su į išorę lenktais dantimis. Šie pjūklai dar vadinami „Heavy Duty“ didelio našumo, ypatingai patvarūs ir ilgaamžiai pjūklai. (Modeliai C-, KS-, P-C, P-CH.

B-tipo geležtės

B- trapecijos formos geležtė yra su į išorę lenktais dantimis. Šio tipo pjūklai pasižymi ypatingai puikiomis pjovimo savybėmis. Siaurėjantis į viršų profilis leidžia pjūklui lengvai judėti pjovimo metu. Dėl specifinės geležtės ir dantų formos jie yra brangesni. (Modeliai: GC-,GSF-, GKC-,GKS-,JC-,GCM-,GKS-,FA-,FC-,MP-,JD-, P-GC).

Ilgaamžiškumas

Kad "Samurai" pjūklai išliktų aštrus ilgainiui, pjūklo dantų galai užgrūdinami impulsine elektros srove. 

Pjūklų skirtumai.
Kaip išsirinkti tinkamą?

Kad pjūklas maksimaliai atitiktų poreikius svarbu išsirinkti tinkamą įrankį. Pirmiausia reiktų žinoti, kur naudosime ir ką pjausime. Samurai pjūklai turi tris pagrindines savybes, pagal kurias pasirenkami pjūklai:

I. Pjūklo dantų dydis, medienos savybės.

     II. Lenktas ar tiesus, kokiems darbams daugiausiai naudosime.

         III. Pjūklo ilgis, naudojimo patogumas.

I. Pjūklo dantų dydis.

 

Maži dantys

1. Pjūklo dantų dydis (žingsnis). Maži dantys nuo 1,7-2,5 mm skirti preciziškam genėjimui, jaunom plonom šakom. Maži dantys nedrasko žievės, plonos šakos nestringa tarp pjūklo dantų. Juos rekomenduojame naudoti sausos ir kietos medienos pjovimui (modeliai: BGS-, GSF-, KS-).

Dideli dantys

2. Pjūklai su dantų žingsniu 4 mm ir daugiau skirti pjauti storesnes šakas, žalią medieną. Pjūklų su didesniais dantimis pjovimo greitis didesnis (Modeliai: C-, GC-, GKC-, GKS-, JS-, FA-, FC-,JD-, P-).

Vidutinio dydžio dantys 

3. Universalūs pjūklai su 3 mm dantų žingsniu, arba pjūklais kintamu dantų dydžiu (pvz.3-3,5-4 mm) tai tarpinis variantas tarp mažus ir didelius dantis turinčių pjūklų. Jie atitinka dviejų pjūklų savybes, jais  bus patogu pjauti tiek plonas, tiek storas šakas. Modeliai: GCM-,  GSM-, GCW-, GSW, MP-


II. Tiesus ar lenktas pjūklas ?

S- Straight. Pjūklai tiesia geležte gali būti naudojami įvairiose pozicijose, bet labiausiai tinka pjovimui žemiau pečių lygio. Tiesi geležtė leidžia tiksliau išlaikyti pjovimo liniją, tai svarbu dirbant staliaus darbus. Dažnai žymėjime turi raidę S-nuo ang. žodžio "Straight" ( GSM, GSW-, GKS-, KS-, FA-, JD-, MP-).

C- Curved. Pjūklai lenkta geležte užtikrina geriausius pjovimo rezultatus, kai pjaunama aukščiau pečių lygio. Traukiant jį žemyn, lenkimas padeda lengviau skverbtis gilyn į šaką. Dažnai žymėjime turi raidę C-nuo ang. žodžio "Curved"         (GCM-, GCW-,GKC-, FC- )

Genėjimo specialistų patarimas: pjaunant labai storas šakas ir norint, kad jos nelūžtų, daromos įpjovos šakos apačioje. Šias įpjovas lengviau padaryti su tiesiu pjūklu.

III. Pjūklo ilgio pasirinkimas

Pjūklo ilgio pasirinkimas yra individualus, turite nuspręsti kur jį naudosite, kaip nešiosite darbo metu, galbūt jis reikalingas žygiams, medžiolėje ar žvejyboje? Gamintojas siūlo įvairius geležčių ilgio variantus: 150,180,210,240,270,300,330,400 mm. Pvz.: Ilgu pjūklu lengviau ir greičiau nupjausite storą šaką, bet sunkiau pasieksite šakas tankioje medžio lajoje. Trumpesni pjūklai mažiau sveria, patogesni žygiuose, dirbant įlipus į medį. 

150 mm ilgio geležtė
330 mm ilgio geležtė

Kiti įpatumai

Susipažinkite su kitais įpatumais
GKC- ir GKS- pjūklai su B-tipo geležtė, 4mm Pjūklai turi papildomus įgilinimus skirtus geresniam pjuvenų šalinimui.

Sulankstomi Pjūklai

Tiesus arba lenkti su B-tipo
geležtėmis. JD-, FA-, FC-,MP- 

Dvigubos paskirties

Pjūklai su vamzdžio formos rankena, papildoma galimybė užsidėti jį ant koto nutolusių šakų pjovimui. P-C , P-GC-

Dvigubos paskirties su atrama

Pjūklai su vamzdžio formos rankena, papildoma galimybė užsidėti jį ant koto nutolusių šakų pjovimui. P-CH (H- "hook").

Teleskopiniai

Nutolusių Šakų Pjovimui. Ilgis nuo 1,37m. iki 2,13m. ATP-  Komplektuojami su įvairiomis geležtėmis C-, CH-,GC, GSF ir t.t. 

Dviejų pjūklų komplektas su dvigubu dėklu

WS-180+300 Pjūklų komplektas JS-300-LH (4mm.)+ GSM-180-MH (3mm).